DSC02573

W drugim miesiącu życia mojego synka, postanowiłam wprowadzić do harmonogramu jego dnia jeden nowy element – pokazywanie mu kontrastowych książeczek. Dlaczego akurat książeczki kontrastowe? A to dlatego, że niemowlęta nie postrzegają świata, tak jak dorosły człowiek. Obraz, który widzą, jest zamazany i rozmyty. Książeczki kontrastowe, na początku najlepiej czarno-białe, stymulują zmysł wzroku dziecka i trenują umiejętność skupiania uwagi. Obrazki można pokazywać z odległości ok. 30 cm, a najlepiej umieścić je w jakimś widocznym dla maluszka miejscu, zmieniając przy tym strony z lewej na prawą. Dodatkowo w celu stymulowania dziecka warto także zbliżać je i oddalać. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wachlarz publikacji tego typu, ale warto pamiętać, że samemu można wydrukować podobne obrazki, co jest zdecydowanie bardziej ekonomiczną opcją. Poniżej przedstawiam Wam książeczki, które znalazły się w naszej biblioteczce.

 

Info z okładki:
Książeczki kontrastowe” to seria przeznaczona dla dzieci od 3 miesiąca życia.
Info z okładki:

Czarne czy białe” to seria przeznaczona dla dzieci od 6 miesiąca życia.

Seria „Czarne czy białe” dzięki użyciu kontrastowych barw ułatwia niemowlęciu widzenie, zmusza oko do koncentracji na detalu. Obrazki uzupełnione podpisami zgodne z metodą Domana pomagają w nauce czytania.

Wydawnictwo Olesiejuk

cena: 3,99

Info z okładki:

Pojazdy” to seria przeznaczona dla dzieci od 6 miesiąca życia.

Seria czarno-białych książeczek dla maluszków, które wyróżniają się ciekawą oprawą graficzną i nietypowym kształtem. Różnorodna tematyka sprawi, że dziecko chętnie spędzi czas na zabawie z książeczkami.

Wydawnictwo Wilga

Wydawcy sugerują, aby zacząć stosować książeczki z tych serii od trzeciego/szóstego miesiąca życia dziecka, lecz mój maluszek od 6 tygodnia był zachwycony, gdy mógł wpatrywać się w obrazki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *