DSC02474

Kosz na zużyte pieluchy można mieć, ale z pewnością nie jest to produkt z listy „must-have” przyszłego rodzica. Znam wielu rodziców którzy takiego kosza nie mają i doskonale bez niego funkcjonują. Będąc jeszcze w ciąży długo zastanawiałam się nad sensem zakupu, lecz skuszona pozytywną opinią koleżanek postanowiłam zaopatrzyć się w niego.

Diaper Champ to innowacyjny pojemnik na zużyte pieluszki. Model który posiadam ma pojemność 60 litrów i może pomieścić około 30-40 pieluch, wszystko oczywiście zależy od wielkości pakunku jaki wrzucamy do kosza. Producent przewiduje trzy rozmiary pojemników wraz z dwoma wariantami kolorystycznymi, biały kosz ze wstawkami turkusowymi bądź niebieskimi. Kosz wygląda bardzo estetycznie i z pewnością wpasuje się w nowoczesne wystroje dziecięcych pokoików.

Czym różni się pojemnik na zużyte pieluchy od zwykłego kosza?

Taki pojemnik jest hermetycznie zamykany, tak aby przykre zapachy i bakterie z odchodów nie wydostawały się na zewnątrz. Z jego pomocą w łatwy i higieniczny sposób pozbywamy się zużytych pieluszek. To jego główne zadanie! Korzystam z kosza trzy miesiące i mogę stwierdzić, że jest on bardzo szczelny, lecz prawda jest taka, że kupa niemowlęcia nie śmierdzi. Zapach zużytej pieluchy zmienia się wraz z rozwojem dziecka i jego układem pokarmowym. Ogromną zaletą posiadania takiego kosza jest ograniczenie konieczności codziennego wynoszenia śmieci. Oczywiście! Nie zostawimy tam pieluch z tygodnia ale w naszym przypadku opróżnianie odbywa się co dwa dni. Kosz można obsługiwać jedną ręką, jest bardzo prosty i przyjazny dla użytkownika. Posiada ochronę rodzicielską, aby dzieci nie mogły dostać się do ich zawartości. Diaper Champ co najważniejsze nie potrzebuje specjalnych wkładów, można stosować do niego tradycyjny worek na śmieci – właśnie ten fakt sprawił, że zdecydowałam się na ten a nie inny model. Kosze innych firm wymagają specjalnych wkładów przez co koszty eksplotacji są wysokie.


Cena pojemnika wacha się od 120zł – 300zł w zależności od wielkości wybranego modelu.

Czy jest to produkt który polecam? Z pewnością tak!

Moja rada? Poszukaj takiego kosza używanego, wiele portali oferuje taki pojemnik za połowę swojej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *