9QEVP5YHO3

Oczekujesz narodzin swojego dziecka? Przeżywasz cudowne dni będąc w ciąży? Chciałabyś zachować te chwile na jak najdłużej? Napisz list do swojego Maleństwa, które wkrótce się urodzi!

Otwórz serce i umysł, spójrz głęboko w duszę i przelej wszystkie słowa, uczucia i obrazy, które tam znajdziesz, na papier. Wyraź swoje oczekiwania, nadzieje, a także obawy i troski, które na pewno nieraz nawiedzały Twoje myśli. Napisz o tym co już zmieniło się w Twoim życiu, a także o tym jak sobie je wyobrażasz po narodzinach dziecka. Niech to będzie bardzo osobista wiadomość, którą będziesz mogła wręczyć swojemu dziecku kiedy uznasz, że jest już na nią gotowe.

Do tego wpisu zainspirował mnie spot reklamowy marki Huggies – „Letters to Baby”.

 Po obejrzeniu go, bardzo żałowałam, że sama takiego listu nie napisałam będąc jeszcze w ciąży. Na samo wspomnienie tego okresu łzy same napływają mi do oczu. Był to magiczny czas dla mnie, mojego męża oraz wszystkich członków naszych rodzin z utęsknieniem wyczekujących pierwszego męskiego potomka. Gdyby przyszło mi teraz napisać ów list, starając się powrócić do tamtego okresu, jego treść wyglądałaby zapewne tak:

„Kochany Liamku!

Już prawie jesteś z nami! Twój tata i ja czekaliśmy na Ciebie dziewięć długich miesięcy. Mnie już znasz, od samego początku złączeniu razem – na dobre i na złe. Cieszę się, że poznasz swojego tatę. On jest fantastyczny i wiem, że będzie dla Ciebie wspaniałym tatą. Troszczy się o nas najlepiej jak potrafi. Możemy zawsze na niego liczyć. Oczami wyobraźni widzę Was już wspólnie poznających siebie, świat i wszystko naokoło poprzez zabawę, podróże i wspólne spędzanie czasu. Dzięki niemu w naszym życiu będzie dużo miłości i radości, dużo śmiechu i zabawy.

Wkrótce będziemy mogli Cię poznać, zobaczyć Twoją twarz, spoglądać w Twoje oczy, dotknąć Twoich malutkich rączek i godzinami obserwować Cię. Jestem strasznie podekscytowana i nie mogę się doczekać kiedy wezmę Cię w swoje ramiona, przytulę do mojego serca i złożę pierwszy pocałunek na Twojej maleńkiej główce. Świadomość tego, że jesteś tak blisko, słyszysz bicie mojego serca a ja czuję każdy Twój najdrobniejszy ruch przyprawia mnie o dreszcz emocji i  jest idealnym potwierdzeniem tego, że dzieci są cudem i najpiękniejszym darem, jaki może spotkać każdego człowieka.

Od momentu, kiedy dowiedziałam się po raz pierwszy o Twoim istnieniu, starałam się jak najlepiej przygotować na Twoje przyjście. Dużo czytałam, rozmawiałam zarówno z Tobą, jak i innymi przyszłymi mamami, odpoczywałam, ale także poświęcałam czas na wyszukiwanie rzeczy, które będą nam potrzebne, jak już z nami będziesz. Chciałabym być dla Ciebie idealną matką, choć mam świadomość, że jest to praktycznie niemożliwe. Nie przeszkadza mi to w żaden sposób, bo wiem, że błędy są naturalnym elementem procesu uczenia i poznawania się nawzajem. Chciałbym, żebyś wiedział i czuł, że cokolwiek się zdarzy, ja kocham Cię już na zawsze i nigdy nie przestanę.

Do zobaczenia wkrótce kochany Synku!

Twoja mama

A Ty co byś napisała do swojego dziecka? A jak wyglądałaby Twoja wersja bardzo osobistego listu do dziecka? 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *